BEZPIECZNE ZAKUPY | 24 MIESIĄCE GWARANCJI | BEZPŁATNE DORADZTWO

.

Potwierdź status profesjonalisty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników), gdyż zawierają komunikaty reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy.
W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem telefonu +48 737-488-443

W celu przejścia na stronę potwierdź status profesjonalisty:

JESTEM PROFESJONALISTĄ
NIE JESTEM PROFESJONALISTĄ

Przepraszamy za ograniczony dostęp do naszej strony. Część oferowanych przez nas produktów jest skierowana do profesjonalistów z branży medycznej. Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany zakupem produktów dla klientów indywidualnych, takich jak narzędzia kosmetyczne, prosimy o kontakt z naszym zespołem pod numerem telefonu +48 737-488-443 lub adresem e-mail [email protected]

OK, ROZUMIEM

Medicon eG

Medicon Tuttlingen - narzędzia chirurgiczne

Niemiecka firma Medicon eG - chirurgische Instrumente jest jednym z czołowych europejskich producentów produkujących narzędzia chirurgiczne. Siedziba marki znajduje się w Tuttlingen, który uznawany jest za światowe centrum technologii medycznej. Ponad 70-letnie doświadczenie pozwoliło firmie zdobyć uznanie oraz zaufanie wśród klientów na całym świecie, co spowodowało że jest ona obecna w 120 krajach. Medicon łączy w sobie nie tylko innowacyjność, ale dodatkowo tradycję. Wiele oferowanych produktów wykonanych jest z niemieckiej stali nierdzewnej oraz posiadają gwarancję wykonania „Made in Germany”. Dużym atutem Medicon jest grupa zaufanych specjalistów, którzy niezwykłą uwagę przykładają do każdego procesu produkcji. Producent narzędzi medycznych stawia na ciągłe doskonalenie i rozwój poprzez łączenie tradycyjnego rzemiosła z innowacją oraz zaawansowanymi technologicznie procesami produkcyjnymi.

czytaj więcej

Szeroka gama narzędzi medycznych

W swoim asortymencie Medicon posiada ponad 30 000 przyrządów medycznych. Oprócz bogatej oferty instrumentów z zakresu chirurgii ogólnej, dodatkowo można znaleźć narzędzia przeznaczone do:

 • Chirurgii plastycznej
 • Rynoplastyki
 • Laryngologii
 • Neurochirurgii (narzędzia neurochirurgiczne) 

W katalogu firmy dostępnych jest wiele rodzajów nożyczek chirurgicznych, np. delikatnych, operacyjnych czy naczyniowych. Co więcej, dostępne są również mikro nożyczki tytanowe oraz takie wzbogacone o wkładki z węglika spiekanego. Oczywiście, w asortymencie znajdują się pęsety (inaczej pincety lub pensety) chirurgiczne lub anatomiczne, wzierniki nosowe czy raspatory i elewatory.

Niemiecka marka najwyższej jakości 

Każde narzędzie medyczne jest produkowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Dlatego od dziesięcioleci produkty marki Medicon są znane na całym świecie ze swojej niezmiennie wysokiej jakości, a także dzięki szerokim możliwościom produkcyjnym oraz technologicznym. Made in Germany.

Certyfikowane narzędzia medyczne

Dla firmy Medicon jakość oferowanych narzędzi chirurgiczny odgrywa największą rolę. Przed wypuszczeniem produktów do ogólnodostępnego obiegu sprzedażowego, każdy z nich musi przejść ścisłą kontrolę jakości. Dodatkowo, wszystkie narzędzia medyczne posiadają certyfikat CE. System Zarządzania Jakością jest certyfikowany zgodnie z normą DIN EN ISO 13485:2016. Katalog narzędzi chirurgicznych dostępny jest na stronie producenta z możliwością zamówienia bezpośrednio u dystrybutora w Polsce (Warszawa). 

Firma Medicon posiada bogatą historię produkcji narzędzi medycznych. Medicon Tuttlingen sztukę rzemiosła w metalu rozpoczęła ponad 100 lat temu. Firmę cechuje staranność przy wyborze surowca, najwyższa jakość wykonania oraz ciągły postęp technologiczny w zakresie nowoczesnych urządzeń produkcyjnych. Dodatkowym atutem jest bliska, stała współpraca z najlepszymi chirurgami i naukowcami. Dzięki wyżej wymienionym cechom, Medicon Instrumente zdobył pozycję lidera w zakresie produkcji narzędzi chirurgicznych. W ofercie znajduje się ponad 30 tys. narzędzi chirurgicznych z takich dziedzin jak:

 • chirurgia ogólna
 • kardiochirurgia i torakochirurgia
 • neurochirurgia
 • otolaryngologia
 • okulistyka
 • ortopedia
 • urologia
 • dermatologia
 • ginekologia i położnictwo
 • laparoskopia
 • artroskopia
 • chirurgia twarzowo-szczękowa i wiele innych.

Instrumenty są produkowane z wysoko gatunkowej stali chirurgicznej o nierdzewnych parametrach. Stal jest testowana klinicznie i spełnia wszelkie normy europejskiej. Wszystko jest potwierdzone certyfikatem materiałowym. Narzędzia są odporne na ścieranie i korozję. Posiadają również inne właściwości mechaniczne np.: elastyczność, sprężystość, twardość i wytrzymałość. Instrumenty są matowe. Mogą zostać poddane sterylizacji parowej do 134 st. C, gazowej i gorącym powietrzem do 200 st. C. Narzędzia mogą być dezynfekowane w roztworach o dużym stężeniu tj. Sekusept, Polsept czy Virkon itp.

Produkty są przystosowane zarówno do operacji ogólnochirurgicznych, jak i mikrochirurgicznych. W ofercie firmy znajdują się najbardziej popularne narzędzia chirurgiczne tj. imadła, nożyczki, pęsety czy kleszcze. Firma oferuje standardowe narzędzia oraz te z utwardzonymi wkładkami i końcówkami za pomocą węglika spiekanego. Tego typu narzędzia mają dłuższą żywotność i są bardziej odporne na zniszczenia. Innym rodzajem są narzędzia tytanowe tj. pęsety i imadła, które przez długi okres czasu nie tracą swoich właściwości. Dodatkowo są lekkie i niezwykle precyzyjne. Dlatego też sprawdzają się dobrze w zabiegach naczyniowych i kardiochirurgicznych. Kolejnym rodzajem produktu są narzędzia pokryte proszkiem diamentowym. Tego typu narzędzia są odporne na ścieranie i gwarantują pewny chwyt materiału szewnego, tkanek i igieł. Firma posiada także spółkę córkę o nazwie BoB Instruments, która oferuje podstawowe narzędzia medyczne.

Producent udziela 10 lat gwarancji na materiał. Większość narzędzi posiada specjalne oznaczenia, czyli nazwę firmy, numer katalogowy, CE i napis stainless steel (stal nierdzewna). Warunki zamawiania produktów określają brak możliwości odmówienia przyjęcia zamówionych produktów ani zapłaty za dostawę. Zwroty są akceptowane wyłącznie po zatwierdzeniu przez producenta. Dowodem doręczenia jest data dostawy z numeru listu przewozowego. W zależności od wieku narzędzia, producent stosuje odliczenia cenowe. W przypadku zwrotu z tytułu wady towaru producent jest uprawniony do naliczenia kosztów z tytułu usunięcia grawerów i opłat manipulacyjnych w wysokości 20% wartości towaru. Odpowiedzialność za zwrot towaru ponosi producent od chwili otrzymania produktu. Koszty transportu ponosi strona zwracająca produkty z zamówienia. Otwarte opakowania zgodnie z prawem nie podlegają zwrotowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium