BEZPIECZNE ZAKUPY | 24 MIESIĄCE GWARANCJI | BEZPŁATNE DORADZTWO

.

Potwierdź status profesjonalisty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników), gdyż zawierają komunikaty reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy.
W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem telefonu +48 737-488-443

W celu przejścia na stronę potwierdź status profesjonalisty:

JESTEM PROFESJONALISTĄ
NIE JESTEM PROFESJONALISTĄ

Przepraszamy za ograniczony dostęp do naszej strony. Część oferowanych przez nas produktów jest skierowana do profesjonalistów z branży medycznej. Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany zakupem produktów dla klientów indywidualnych, takich jak narzędzia kosmetyczne, prosimy o kontakt z naszym zespołem pod numerem telefonu +48 737-488-443 lub adresem e-mail [email protected]

OK, ROZUMIEM

Maseczki jednorazowe

Maski jednorazowe

Maseczki jednorazowe medyczne służą jako ochrona przed zanieczyszczeniami przenoszonymi drogą kropelkową. Dodatkowo, pomagają ograniczyć przenoszenie patogenów i innych zanieczyszczeń w postaci aerozolu pomiędzy użytkownikiem a osobami znajdującymi się obok. Maski ochronne stanowią podstawowe wyposażenie w szpitalach, klinikach czy miejscach opieki medycznej. Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, maski na twarz stały się nieodłącznym elementem życia codziennego milionów osób.

czytaj więcej

Maseczki jednorazowe zapewniają wysoką filtrację oraz barierowość. Bardzo dobrze przepuszczają powietrze, dzięki czemu wymiana gazowa przez cały okres noszenia maski przebiega prawidłowo. Ergonomiczna konstrukcja zapewnia odpowiednie dopasowanie do kształtu twarzy. W naszej ofercie posiadamy wiele popularnych modeli maseczek typu IIR, FFP2, FFP3 czy KN95.

Pojemnik na maseczki chirurgiczne 108x193x108 mm Pojemnik na maseczki chirurgiczne 108x193x108 mm
Producent: Falcon
Cena: 105,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Maski ochronne FFP3 z zaworem oddechowym opakowanie 10 szt. Maski ochronne FFP3 z zaworem oddechowym opakowanie 10 szt.
Producent: Opharm
Cena: 31,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Maseczki chirurgiczne na gumkę typu IIR op. 50 szt. Maseczki chirurgiczne na gumkę typu IIR op. 50 szt.
Producent: Falcon
Cena: 9,90 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Maska ochronna typu KN95 opakowanie 5 szt. Maska ochronna typu KN95 opakowanie 5 szt.
Producent: Opharm
Cena: 9,50 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Maska ochronna FFP2 pięciowarstwowa opakowanie 5 szt. Maska ochronna FFP2 pięciowarstwowa opakowanie 5 szt.
Producent: Opharm
Cena: 9,30 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Maski ochronne jednorazowe FFP3 opakowanie 3 szt. Maski ochronne jednorazowe FFP3 opakowanie 3 szt.
Producent: Opharm
Cena: 9,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Maseczka ochronna na gumkę KN95/FFP2 opakowanie 10 szt. Maseczka ochronna na gumkę KN95/FFP2 opakowanie 10 szt.
Producent: Falcon
Cena: 9,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Maska Medyczna PRO opakowanie 5 szt. Maska Medyczna PRO opakowanie 5 szt.
Producent: Opharm
Cena: 7,50 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Maseczki medyczne typu IIR "Dzieciom Ukrainy" opakowanie 10 szt. Maseczki medyczne typu IIR "Dzieciom Ukrainy" opakowanie 10 szt.
Producent: Opharm
Cena: 5,40 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Maseczka medyczna typu IIR opakowanie 10 szt. Maseczka medyczna typu IIR opakowanie 10 szt.
Producent: Opharm
Cena: 5,20 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Maski medyczne

Przed wybuchem pandemii koronawirusa, maseczki medyczne były wykorzystywane głównie w szpitalach i na blokach operacyjnych w trakcie wykonywanych zabiegów czy operacji. Ich zadaniem było uchronić personel medyczny przed groźnymi wirusami, patogenami i drobnoustrojami. Oczywiście, chroniły również samego pacjenta przed czynnikami zewnętrznymi. Maski na twarz zaczęły towarzyszyć nam w codziennym życiu na przełomie 2019/2020 roku, kiedy na świecie rozprzestrzeniła się wiadomość o nowym, niebezpiecznym wirusie. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) niemal od razu zaleciło korzystanie z jednorazowych masek w celu spowolnienia transmisji wirusa. Zainteresowanie tym wyrobem medycznym osiągnęło swoje apogeum w czasie początkowej fazie pandemii oraz przy kolejnych lockdownach. Miliony ludzi zaczęło wyposażać się w jednorazowe maseczki, aż do momentu kiedy popyt był zdecydowanie większy od dostępnej podaży. Z tej przyczyny, wiele osób postanowiło własnoręcznie wyrabiać bawełniane maseczki wielorazowe.

Pandemia koronawirusa zmieniła postrzeganie maseczek jako produktu. W ciągu ostatnich dwóch lat zyskały one status obowiązkowego elementu ochrony osobistej. Dlatego też, nasza platforma wzbogaciła swój asortyment o szeroką gamę najpopularniejszych modeli masek medycznych.

Maski ochronne – przeznaczenie i właściwości

Wszystkie maseczki mają ten sam cel – ochronę użytkownika (i jego otoczenie) przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusów i drobnoustrojów. Inne funkcje jakie spełniają maski to:

  • Ochrona przed zanieczyszczeniami i czynnikami zewnętrznymi
  • Zmniejszenie ryzyka zakażenia się wirusem
  • Zapewnienie dobrej paroprzepuszczalności
  • Zabezpieczenie dróg oddechowych przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami przenoszonymi drogą kropelkową

Dobrej jakości maseczki na twarz cechują się wysoką barierowością na wirusy. Ponadto, elastyczne uchwyty oraz drucik na nos zapewniają idealne dopasowanie do twarzy. W ten sposób mamy pewność, że noszenie ich jest skuteczne oraz gwarantuje użytkownikowi pełne bezpieczeństwo.

Maseczki jednorazowe – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maseczek jednorazowych. Najbardziej rozpowszechnionym wariantem są maseczki chirurgiczne. Ich głównym zadaniem nie jest filtracja powietrza, ale tworzenie tzw. bariery pomiędzy użytkownikiem a większymi wirusami. Zazwyczaj wykonane są z włókniny polipropylenowej, która nie pyli. Dodatkowo, maski chirurgiczne składają się z trzech warstw:

  • Warstwy zewnętrznej nie przepuszczającej wody
  • Warstwy środkowej filtrującej
  • Warstwy wewnętrznej umożliwiającej swobodne oddychanie

Maski chirurgiczne zostały podzielone na trzy rodzaje: typ I (filtracja ≥ 95), typ II (filtracja ≥ 98) oraz typ IIR (filtracja ≥ 98). Na naszej platformie mamy dostępne maski chirurgiczne typu IIR pakowane w opakowania po 10 sztuk. Zapewniają skuteczną ochronę dróg oddechowych przed kroplami, zanieczyszczeniem powietrza, kurzem, brudem i pyłem. Solidne, elastyczne gumki oraz zaciski nosowe zapewniają idealnie dopasowanie się maseczki do struktury twarzy oraz wygodę użytkowania. Wyroby są zgodne z EN14683: 2019 + AC: 2019.

Największym mankamentem masek chirurgicznych jest brak zapewnienia pełnej szczelności. Dodatkowo, zbyt szybkie absorbowanie wilgoci sprawia, że powinny być często wymieniane, nawet już po kilkunastu minutach od założenia. Jednak, nie zmienia to faktu, że nawet najbardziej podstawowe maseczki zapewniają ochronę i przeciwdziałają szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusów.

W ostatnich latach na popularności zyskały bardziej zaawansowane maski - tzw. półmaski filtrujące. To co je wyróżnia w przeciwieństwie do zwykłych masek jest zamieszczony w nich specjalny filtr oczyszczający. Oznaczane jako maski FFP (ang. filtering face piece) zalecane są do użytku, gdy osoba narażona jest na kontakt ze szkodliwymi pyłami, wirusami oraz bakteriami. Specjalny system filtrujący pozwala na oczyszczanie wdychanego powietrza (na poziomie≥94). Niektóre maski filtrujące posiadają wbudowany zawór ułatwiający wydychanie powietrza. Dodatkowo, przeciwdziała on zbieraniu się wilgoci, dzięki czemu maska pozostaje sucha przez długi czas. Większość wyrobów przeznaczona jest do jednorazowego użytku, ale na rynku dostępne są też te wielorazowe. W przypadku masek wielorazowych ważne jest regularne wymienianie filtra, ponieważ nazbierana wilgoć tworzy idealne środowisko dla drobnoustrojów. Półmaski filtrujące, w przeciwieństwie do maseczek chirurgicznych, bardzo dobrze przylegają do twarzy.

Maseczki filtrujące, w zależności od klasyfikacji, rozróżnia się na trzy typy:

  • Maski filtrujące FFP1 – zalecane są do używania w budownictwie, gastronomii lub innych środowiskach pracy, gdzie kontakt z toksycznymi płynami i aerozolami jest zminimalizowany do zera. Filtracja cząsteczek do wielkości 0,6 μm przebiega na poziomie 80%. Maksymalny czas użytkowania masek ffp1 nie powinien przekraczać ośmiu godzin
  • Maski filtrujące FFP2 – mogą być użytkowane w środowisku, gdzie obecne są szkodliwe substancje lub cząsteczki aerozolu. Filtracja cząsteczek przebiega na poziomie 94%. Przeznaczone do wykorzystywania w hutnictwie, przemyśle górskim oraz na oddziałach szpitalnych, w których ryzyko obcowania z niebezpiecznymi substancjami i wirusami jest wysokie. W celu ograniczenia transmisji koronawirusa, maski ffp2 rekomendowane są do noszenie na co dzień, ze względu na stopień ochrony jaki gwarantują
  • Maski filtrujące FFP3 – inaczej zwane też maseczkami antybakteryjnymi oraz antywirusowymi. Ich stopień filtracji jest najwyższy od pozostałych, ponieważ wynosi aż 99%. Gwarantują ochronę przed cząsteczkami rakotwórczymi, radioaktywnymi oraz samymi wirusami, bakteriami itd.. Zalecane są do użytkowania przez personel medyczny, który jest narażony na ciągły kontakt z osobami chorymi lub zakażonymi

W naszym asortymencie posiadamy wysokiej jakości maski filtrujące FFP2 i FFP3 pochodzące od polskich producentów. Wykorzystanie polskich surowców gwarantuje najwyższą jakość, dodatkowo nie uczulają oraz zapewniają najlepszą ochronę antywirusową oraz mikro cząsteczkową. Wszystkie maski posiadają solidne, elastyczne gumki oraz zaciski nosowe, które zapewniają idealnie dopasowanie się maseczki do struktury twarzy oraz wygodę użytkowania.

Maski wielorazowe a jednorazowe

Maski ochronne można podzielić na jednorazowe i wielorazowe. Najbardziej ogólnodostępne maski to jednorazówki. Ich przeważającym atutem jest brak konieczności ich sterylizacji po każdorazowym założeniu – wystarczy je wyrzucić do kosza. Najpopularniejsze maski chirurgiczne jednorazowe zapewniają optymalną, ale krótkotrwałą ochronę. Alternatywą do nich są maski bawełniane wielorazowe, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się praktyczniejsze. Minusem wynikającym z ich korzystania jest brak ochrony przed drobnoustrojami i wirusami unoszącymi się w powietrzu. Zapewniają jedynie zabezpieczenie przed pyłem i kurzem, o ile są regularnie prane lub odkażane. Wilgotne, zanieczyszczone maseczki są idealnym miejscem do powstania na nich drobnoustrojów. W takim wypadku, noszenie takiej maski jest o wiele bardziej niekorzystne niż jej brak. Najlepsze rozwiązanie zapewniają maseczki jednorazowe typu FFP. Dzięki temu, że ściśle dopasowują się do twarzy oraz posiadają specjalne filtry, maski spełniają swoją rolę ochronną w stu procentach.

Jak prawidłowo używać maseczek?

Złe użytkowanie maseczki zmniejsza jej właściwości ochronne. Nawet jednorazowe, przypadkowe dotknięcie wnętrza maski sprawia, że jej skuteczność ochronna jest drastycznie obniżona. Dlatego też, tak ważną rolę odgrywa prawidłowe używanie maseczek, zwłaszcza tych jednorazowego użytku. Podstawowa zasada głosi, aby przed założeniem maski skrupulatnie zdezynfekować dłonie. Pozwala to zminimalizować ilość bakterii znajdujących się na nich. Następnie należy chwycić maseczkę za gumowe uchwyty na uszy i aplikować ją na twarz. W taki sposób wyrób medyczny zachowuje swoją sterylność i zapewnia ochronę przed drobnoustrojami. Po zdjęciu, maskę trzeba wyrzucić do kosza lub poddać procesowi utylizacji, a ręce ponownie zdezynfekować lub umyć.

Okres noszenia maseczki również jest bardzo istotny. Tak naprawdę, zwykła jednorazowa maska chirurgiczna nie powinna być noszona więcej niż kilkadziesiąt minut. Po tym czasie jej właściwości ochronne spadają do zera. Najdłuższy czas ochrony zapewniają maseczki typu ffp. Ich długość użytkowania może osiągać nawet do 8 godzin. Dodatkowym bodźcem informującym, że maskę należy wymienić jest wyczuwalne uczucie wilgoci podczas jej noszenia (dotyczy to głównie maseczek bawełnianych wielorazowych). W takim wypadku, powinno się ją wyprać lub zdezynfekować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium