Cęgi do paznokci podologiczne
Nasze cęgi do paznokci pomogą w dokładnym opracowaniu płytki paznokcia. Skrócą nawet najtwardszą płytkę oraz precyzyjnie usuną wrośnięty paznokieć, zapewniając przy tym komfort i bezpieczeństwo. Dedykowane gabinetom podologicznym i kosmetycznym – linia Gold Line. W ofercie posiadamy również cążki przeznaczone do wykorzystania w warunkach domowych.
Profesjonalne cęgi do paznokci u nóg wykonano z wysokiej klasy niemieckiej stali chirurgicznej. Gwarantuje to odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Posiadamy narzędzia Tendo Solingen klasy standard oraz Premium z węglikiem spiekanym (TC). Każdy produkt przechodzi ścisłą kontrolę jakości. Obcążki do paznokci spełniają międzynarodowe standardy określone przez normy ISO oraz CE. Posiadają do 3 lat gwarancji od producenta.
Rodzaje cęg do paznokci
Dostępne w ofercie cążki różnią się od siebie ustawieniem ostrzy. Ich odmienne profile sprawdzą się w przypadku różnych problemów z płytką paznokcia. Wyróżniamy:
- cęgi czołowe, które posiadają ostrza skierowane czołowo, u góry w poprzek ramion. Ich wklęsły kształt nada płytce naturalny wygląd. Cęgi są przeznaczone do szybkiego i precyzyjnego skracania paznokci. Idealnie sprawdzą się w pracy podologa.
- cęgi boczne z ostrzami ustawionymi pionowo do ramion. Służą bocznemu skracaniu paznokci wzdłuż linii palców. Mechanizm podwójnej przekładni zapewni równomierne rozłożenie siły podczas zaciskania cęg.
- cęgi do wrastających paznokci posiadają zwężane ostrza, które są usytuowane z boku. Pozwoli to na precyzyjne usunięcie wrośniętego paznokcia.
Jak wybrać cęgi do paznokci u stóp?
Aby cęgi służyły latami warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Dobrym wyborem będą cęgi do paznokci u stóp z zapięciem. Blokada zmniejszy ryzyko uszkodzenia narzędzia podologicznego podczas jego przechowywania. Innym ważnym elementem jest system sprężynowy, który umożliwia regulowanie i stabilizowanie siły nacisku. Cążki do grubych paznokci u stóp ułatwią pracę w przypadku, gdy pacjent jest posiadaczem grubych i przerośniętych paznokci. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
1. Ostrze - ostrze jest najważniejszym elementem cęg do paznokci. Powinno być dobrze naostrzone i odpowiednio wyprofilowane. Tępe lub źle wyprofilowane będzie sprzyjało rozdwajaniu się paznokci. Ostrza muszą się idealnie schodzić, gdyż prześwit obniży precyzję i zwiększy ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia. Przy wyborze cęg warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Dłuższe pozwolą w szybki sposób skrócić paznokcie. Z kolei, krótsze zwiększą precyzję.
2. Tworzywo - tworzywo decyduje o trwałości cążek do paznokci u nóg. W naszej ofercie znajdują się cęgi do paznokci podologiczne wykonane z wysokiej klasy niemieckiej stali chirurgicznej Tendo Solingen. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów narzędzia podologiczne będą:
- hipoalergiczne
- odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne
- możliwe do sterylizacji
3. Rozmiar - odpowiedni rozmiar cęg do paznokci nóg wpłynie na komfort operowania narzędziem. Rozmiar cęg należy dopasować do swojej dłoni. Aby ruchy były swobodne, a nasza praca przebiegała płynnie w naszej ofercie znajdują się krótsze i dłuższe cążki do paznokci. Krótsze są przeznaczone dla osób o małych i drobnych dłoniach. Z kolei, osoby posiadające większe dłonie powinny wybrać dłuższe narzędzie.
4. Certyfikaty medyczne - ważnym aspektem jest sprawdzenie certyfikatu jakości ISO informującego o stali, z którego wykonano narzędzie podologiczne. Normy ISO są opracowywane przez ekspertów i ustanawiają wysokie standardy, które należy spełnić. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że cęgi zostały dostosowane do wykorzystania w gabinetach medycznych. Każdy produkt znajdujący się w naszej ofercie oprócz certyfikatu jakości ISO posiada certyfikat CE. Dopuszcza on produkty do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Certyfikaty medyczne gwarantują klientom bezpieczeństwo i potwierdzają wysoką jakość produktów.
Jak dbać o cęgi do paznokci u stóp?
Każdy gabinet podologiczny oraz kosmetyczny powinien zapewnić klientom bezpieczeństwo i zachować higienę narzędzi.
Dezynfekcja
Dezynfekcja to proces, którego celem redukcja drobnoustrojów z powierzchni narzędzi podologicznych. Należy podkreślić, że wyeliminuje ona jedynie formy wegetatywne, co oznacza, że formy przetrwalnikowe będą odporne na jej działanie. W przypadku narzędzi podologicznych należy poddać je dodatkowo sterylizacji. Narzędzia należy zanurzyć w pojemniku wypełnionym płynem do dezynfekcji, a następnie umyć je pod bieżącą wodą. Po wykonaniu tych czynności można przejść do dezynfekcji właściwej, czyli zanurzeniu narzędzi w pojemniku z płynem na dłuższy okres czasu. Długość tego procesu zależy od wybranego środka. W tym celu wykorzystuje się również myjkę ultradźwiękową. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości z dodatkiem płynu dezynfekującego dokładnie oczyszczą powierzchnię narzędzia. W przypadku myjki ultradźwiękowej należy pamiętać o konieczności stosowania wody destylowanej. Po zakończonym cyklu - cęgi do paznokci - należy opłukać i osuszyć, aby zapobiec korozji narzędzia.
Sterylizacja
Po wykonanej dezynfekcji można przejść do procesu sterylizacji w autoklawie. Sterylizacja jest procesem silniejszym niż dezynfekcja. Eliminuje bowiem również patogeny przetrwalnikowe, chroniąc klientów przed zakażeniem wirusowym, bakteryjnym czy grzybicznym. Sterylizację należy przeprowadzić w autoklawie w temperaturze 134°C. Cęgi należy umieścić w specjalny worek do sterylizacji lub zgrzany rękaw. Umożliwia to zachowanie sterylności narzędzi aż do momentu otwarcia opakowania.