Instrumedic

BEZPIECZNE ZAKUPY | 24 MIESIĄCE GWARANCJI | BEZPŁATNE DORADZTWO

.

Filtrowanie

Opcje przeglądania zawężające parametry wyszukiwania produktów.

Producent
Cena
 • od
  do
Producenci

Skalpel chirurgiczny – gdzie kupić?

Podstawowym narzędziem tnącym stosowanym w klinikach oraz na oddziałach ambulatoryjnych jest skalpel, inaczej – nóż chirurgiczny. Służy do precyzyjnego nacinania i cięcia tkanek, narządów oraz szwów. Skalpele są wykonane z wysokiej jakości chirurgicznej stali nierdzewnej. Tworzywo zapewnia odporność na uszkodzenia podczas sterylizacji. Oferujemy skalpele wyprodukowane zgodnie ze ścisłymi standardami jakości określanymi przez normy ISO oraz CE.

Dostępne na rynku skalpele różnią się od siebie rozmiarami i kształtami ostrzy. Końcówka robocza jest wybierana w zależności od rodzaju preparowanych tkanek. Zapewni to chirurgowi idealne dopasowanie narzędzia do wykonywanego zabiegu i pozwoli na wykonywanie precyzyjnych cięć.

czytaj więcej

Skalpele różnią się również materiałem wykonania. Wyróżniamy:

 • skalpel chirurgiczny wielorazowy wykonany ze stali nierdzewnej
 • skalpel chirurgiczny jednorazowy wykonany ze stali węglowej

Skalpele chirurgiczne

Skalpel chirurgiczny brzuszasty ze stali nierdzewnej Skalpel chirurgiczny brzuszasty ze stali nierdzewnej
Producent: Hinte
Cena: 39,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Skalpel chirurgiczny precyzyjny ze stali nierdzewnej Skalpel chirurgiczny precyzyjny ze stali nierdzewnej
Producent: Hinte
Cena: 39,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Nóż chirurgiczny typu skalpel z tępym zakończeniem 16,5 cm Nóż chirurgiczny typu skalpel z tępym zakończeniem 16,5 cm
Producent: Hinte
Cena: 39,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Rodzaje skalpeli chirurgicznych

Skalpele wielorazowe wykonuje się ze stali nierdzewnej. Po każdym przeprowadzonym zabiegu należy je poddać sterylizacji w autoklawie. Zastosowany materiał jest odporny na korozję, dzięki czemu narzędzie chirurgiczne zachowa swoją żywotność przez długi okres czasu. Przed każdym użyciem narzędzie chirurgiczne należy naostrzyć.

Skalpele jednorazowe składają się z plastikowej rękojeści oraz wykonanego ze stali węglowej - ostrza chirurgicznego. Ostrza tego typu są niezwykle twarde oraz odporne na ścieranie. Swoją ostrość zachowają przez długi czas. Skalpel po skończonym zabiegu należy poddać utylizacji. Zmniejszy on ryzyko zakażenia krzyżowego spowodowanego niedokładną sterylizacją.

Innym popularnym rodzajem skalpela jest – skalpel chirurgiczny z wymiennymi ostrzami. Jego rękojeść jest wykonana ze stali nierdzewnej, co umożliwia jego sterylizację. Z kolei, ostrza są przeznaczone do jednorazowego użytku. Stosowanie tego rodzaju skalpela posiada szereg zalet. Wymienne, jednorazowe ostrze poddaje się utylizacji, dzięki czemu nie trzeba go ostrzyć przed zaplanowaną operacją. Ten rodzaj skalpela jest chętnie wybierany nie tylko przez chirurgów, ale i weterynarzy.

Ostrze chirurgiczne

Ze względu na konieczność wykonania precyzyjnego nacięcia ostrza skalpeli posiadają różne rozmiary i kształty. Ich rodzaj dobiera się do typu wykonywanego zabiegu. Ze względu na kształt końcówek wyróżniamy:

 • ostrze proste
 • ostrze zaokrąglone
 • ostrze trójkątne

Ostrza mają swoje oznaczenie numeryczne. Popularnymi rodzajami ostrzy wykorzystywanymi w chirurgii są:

 • ostrze chirurgiczne nr 11 wykorzystywane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej do nacinania zmian skórnych i ropnia. Z jego pomocą chirurgii jest w stanie wykonać krótkie i niezwykle precyzyjne cięcia.
 • ostrze chirurgiczne nr 12 wykorzystywane podczas zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej czy urologicznej. Idealnie nada się do usunięcia szwów, nacięcia błon śluzowych oraz naczyń krwionośnych.
 • ostrze chirurgiczne nr 24 wykorzystywane w medycynie sądowej podczas wykonywania sekcji zwłok.

Uchwyt do skalpela

Do każdego ostrza należy dobrać kompatybilny uchwyt. Wykonany ze stali nierdzewnej – uchwyt do skalpela jest przeznaczony do wielorazowego użytku. Najpopularniejszymi rodzajami uchwytów są:

 • uchwyt do skalpela nr 3 jest odpowiedni dla ostrzy tj. 10, 11, 12, 15
 • uchwyt do skalpela nr 4 jest odpowiedni dla ostrzy tj. 20, 21, 22, 23, 24
 • uchwyt do skalpela nr 7 jest odpowiedni dla ostrzy tj. 10, 11, 12, 14, 15, 16

Skalpel chirurgiczny - czynniki cenowe

Na cenę skalpela chirurgicznego wpływają czynniki takie jak: rodzaj, kształt końcówki, oraz zastosowane tworzywo. Skalpel wielorazowy posiada wyższą cenę niż skalpel jednorazowy. Jego zakup jest niezwykle opłacalny ze względu na możliwość ponownego użycia narzędzia po wykonanej sterylizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium