BEZPIECZNE ZAKUPY | 24 MIESIĄCE GWARANCJI | BEZPŁATNE DORADZTWO

.

Potwierdź status profesjonalisty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników), gdyż zawierają komunikaty reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy.
W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem telefonu +48 737-488-443

W celu przejścia na stronę potwierdź status profesjonalisty:

JESTEM PROFESJONALISTĄ
NIE JESTEM PROFESJONALISTĄ

Przepraszamy za ograniczony dostęp do naszej strony. Część oferowanych przez nas produktów jest skierowana do profesjonalistów z branży medycznej. Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany zakupem produktów dla klientów indywidualnych, takich jak narzędzia kosmetyczne, prosimy o kontakt z naszym zespołem pod numerem telefonu +48 737-488-443 lub adresem e-mail [email protected]

OK, ROZUMIEM

Narzędzia chirurgiczne dla leworęcznych

Narzędzia dla leworęcznych

W naszym asortymencie posiadamy specjalne narzędzia chirurgiczne przeznaczone dla wąskiej grupy odbiorców – leworęcznych. Standardowe narzędzia medyczne zazwyczaj tworzone są pod grono osób praworęcznych. Brak uwzględnienia predyspozycji osób leworęcznych sprawia, że korzystanie z ogólnodostępnych instrumentów chirurgicznych jest dla nich po prostu nie wygodne. Nasza platforma mając na uwadze dobro każdego klienta posiada w asortymencie narzędzia chirurgiczne dla leworęcznych.

czytaj więcej

Posiadamy szeroką gamę nożyczek przeznaczonych do użytku dla osób leworęcznych. Dzięki odwrotnie ułożonym ostrzom i ergonomicznie zaprojektowanym pierścieniom, nożyczki chirurgicznie są dostosowane do możliwości leworęcznych. Dodatkowo, wzbogacenie nożyczek o wkładki z węglika spiekanego (tzw. nożyczki TC) zwiększa ich trwałość oraz zapobiega korozji. Użycie wysokiej jakości stali chirurgicznej również wpływa na ich odporność na czynniki zewnętrzne (np. starcie ostrzy).

Nożyczki opatrunkowe typu Lister dla leworęcznych TC 14,5 cm Nożyczki opatrunkowe typu Lister dla leworęcznych TC 14,5 cm
Producent: Hinte
Cena: 419,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Nożyczki chirurgiczne typu klasycznego TC dla leworęcznych 14,5 cm Nożyczki chirurgiczne typu klasycznego TC dla leworęcznych 14,5 cm
Producent: Hinte
Cena: 389,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Nożyczki chirurgiczne typu Mayo dla leworęcznych TC Nożyczki chirurgiczne typu Mayo dla leworęcznych TC
Producent: Hinte
Cena: 345,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Nożyczki chirurgiczne dla leworęcznych Metzenbaum TC Nożyczki chirurgiczne dla leworęcznych Metzenbaum TC
Producent: Hinte
Cena: 345,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Igłotrzymacz typu imadło Castroviejo dla leworęcznych TC 14 cm Igłotrzymacz typu imadło Castroviejo dla leworęcznych TC 14 cm
Producent: Hinte
Cena: 339,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Nożyczki okulistyczne Iris dla leworęcznych TC 11,5 cm Nożyczki okulistyczne Iris dla leworęcznych TC 11,5 cm
Producent: Hinte
Cena: 309,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Igłotrzymacz chirurgiczny Halsey TC dla leworęcznych 13 cm Igłotrzymacz chirurgiczny Halsey TC dla leworęcznych 13 cm
Producent: Hinte
Cena: 189,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Igłotrzymacz z nożyczkami Gillies 16 cm Igłotrzymacz z nożyczkami Gillies 16 cm
Producent: Hinte
Cena: 129,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Igłotrzymacz chirurgiczny Baumgartner 14,5 cm Igłotrzymacz chirurgiczny Baumgartner 14,5 cm
Producent: Hinte
Cena: 79,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Narzędzia chirurgiczne dla leworęcznych

Profesjonalne wyposażenie każdej klinki, gabinetu lub szpitala to niezbędny wymóg jaka niesie za sobą dziedzina medyczna. Zapewnienie najwyższych standardów opieki nad pacjentem to bardzo ważny czynnik. Jednak równie ważną rolę odgrywa wygoda dla lekarza lub specjalisty wykonującego zabieg, operację lub kontrolne badanie. Dlatego też, staramy się brać pod uwagę wszystkie grupy docelowe, które mają kontakt z narzędziami chirurgicznymi. Nasza platforma instrumedic.pl stawia sobie za cel ciągłe poszerzanie asortymentu oraz dostosowanie go aktualnych potrzeb i wymogów. W związku z tym posiadamy w ofercie narzędzia dla leworęcznych. Leworęczni są małą grupą, ponieważ całościowo nie przekraczają 10% światowej populacji. Jednak, nawet wąskie grono powinno mieć zapewniony dostęp do dobrej jakości narzędzi medycznych.

Nożyczki chirurgiczne dla leworęcznych

Mogłoby się wydawać, że nożyczki to produkt uniwersalny przeznaczony do użytku przez wszystkich. Takie stwierdzenie jest błędne. Standardowe nożyczki tworzone są pod osoby praworęczne i dopasowane są do ich predyspozycji. W medycynie, oprócz komfortu pacjenta, ważne też jest jego bezpieczeństwo. Gdy lekarz nie posiada dostępu do narzędzi dostosowanych do swoich możliwość, bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu automatycznie się zmniejsza. Ryzyko popełnienia jakiegoś błędu lub niedopatrzenia również jest wysokie. Dlatego, tak ważne jest dopasowanie narzędzi chirurgicznych do predyspozycji użytkownika.

Nożyczki dla leworęcznych charakteryzują się innym ułożeniem ostrzy (tzn. górne ostrze biegnie od uchwytu z lewej strony) oraz pierścieni. Dzięki odwrotnie ułożonym ostrzom i ergonomicznie zaprojektowanym pierścieniom, nożyczki chirurgicznie są dostosowane do możliwości leworęcznych. Zapewnia to im niezwykłą wygodę i zwiększa zakres ruchów. Na naszej stronie posiadamy wiele nożyczek. Wśród nich możemy wymienić:

  • Nożyczki opatrunkowe typu Lister – przeznaczone są do cięcia bandaży, gazy, ligniny, taśm czy odzieży osób poszkodowanych w wypadkach. Specjalne wyprofilowanie sprawia, że idealnie nadają się dla osób leworęcznych. Niewielka kulka na końcówce zapewnia bezpieczeństwo pacjentowi i zapobiega możliwość zranienia go. Wykorzystanie węglika spiekanego zwiększa twardość i wytrzymałość nożyczek.
  • Nożyczki chirurgiczne Mayo TC – wykorzystywane są do przecinania i preparacji tkanek oraz materiałów szewnych. Specjalnie wyprofilowany kształt narzędzia umożliwia dogodne i komfortowe operowanie leworęcznym. Wykończenie końcówki z węglika spiekanego zapewnia najwyższą jakość i wytrzymałość produktu.
  • Nożyczki preparacyjne dla leworęcznych TC - głównym przeznaczeniem instrumentu jest cięcie oraz preparacja tkanek na ostro i na tępo, a także przygotowywanie materiałów opatrunkowych i szwów. Wykorzystanie wkładek z węglika spiekanego zwiększa żywotność i ostrość końcówek pracujących. Odwrotnie ułożone ostrza idealnie nadadzą się do pracy dla leworęcznych.

Łyżka intubacyjna Macintosh dla leworęcznych

Laryngoskopy wykorzystywane są podczas intubacji pacjenta. Pozwalają na wprowadzenie rurki do tchawicy, aby zapewnić drożność dróg oddechowych. Jednak, tak samo jak w przypadku nożyczek, wiele łyżek intubacyjnych dostosowana jest do osób praworęcznych. Dlatego też, w naszym asortymencie znajduje się łyżka intubacyjna Macintosh dla leworęcznych. Została zaprojektowana w tzw. lustrzanym odbiciu w stosunku do standardowej łyżki Macintosh. Niski profil zapewnia lepszą widoczność w trakcie intubacji. Łyżka światłowodowa Macintosh jest wielokrotnego użytku, przystosowana do sterylizacji w autoklawie i kompatybilna z systemem ISO 7376/3 (tzw. green standard). Dostępnych jest pięć rozmiarów: 0, 1, 2, 3 i 4.

Gwarancja jakości oraz certyfikowane produkty

Wszystkie wyroby medyczne obecne na naszej platformie insrtumedic.pl pochodzą od zaufanych producentów. Dodatkowo, charakteryzują się ponadprzeciętną jakością wykonania i funkcjonalnością. Wszystkie wymienione narzędzia chirurgiczne dla leworęcznych posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Zależy nam na profesjonalnym i indywidualnym podejściu do każdego klienta, dlatego też ściśle selekcjonujemy to co znajduje się w naszym sklepie. Dodatkowo, ciągle poszerzamy naszą ofertę, aby dostosowywać ją do każdej grupy, tak jak na przykład do osób leworęcznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium