Jakie cążki do wycinania skórek? Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem 0

Jakie kupić cążki do skórek - poradnik Instrumedic

W ostatnim czasie otrzymujemy prośby o pomoc przy wyborze odpowiednich cążek do skórek. Po kilku artykułach eksperckich na naszym blogu Ranking cążek do skórek i Jakie kupić cążki do skórek zadajecie coraz więcej pytań dotyczących przemyślanego wyboru produktu. Po przeczytaniu poniższego poradnika dowiesz się jakie wybrać, jak dobrać odpowiedni rozmiar i jakie rodzaje pasują do poszczególnych zabiegów usuwania naskórka. Poradnik ma formę pytań i krótkich odpowiedzi, aby szybciej odnaleźć interesujące kwestie i podjąć decyzję jakie kupić cążki do skórek.

Jaki wybrać rozmiar?

Cążki do skórek są narzędziem używanym do wycinania skórek przed nałożeniem lakieru. Taki zabieg pielęgnacyjny pozwala dokładnie przygotować płytkę paznokcia do dalszych czynności. Dlatego rozmiar to najważniejsza rzecz przy wyborze odpowiedniego produktu. Jeśli skórki wokół paznokcia są krótkie i miękkie wystarczą w zupełności z ostrzem w rozmiarze 3 mm. W przypadku twardych skórek i większych powierzchni paznokcia można używać się dłuższych cążek np. w rozmiarze 5 mm lub 7 mm. Należy przy tym pamiętać, że krótsze ostrze zapewnia większą precyzję i kontrolę w trakcie obcinania skórek. Z drugiej strony dłuższe ostrze pozwala na szybsze wykonanie zabiegu.

Jakiej firmy są najlepsze i dlaczego?

Wybór firmy i producenta w przypadku tego narzędzia powinien być poprzedzony przeanalizowaniem następujących parametrów narzędzia: 

  • odpowiednio naostrzona część pracująca (ostre)
  • materiał z jakiego jest wykonane narzędzie (gęstość stali, najlepsza jest stal chirurgiczna)
  • odpowiedni system sprężynujący oraz element nitujący (stabilizacja i trwałość narzędzia)
  • gwarancja producenta i certyfikat jakości (możliwość zwrotu i wymiany)
  • bezpieczeństwo wykonywania zabiegów (uniknięcie reakcji alergicznej i obniżenie ryzyka zakażenia)

Wśród potentatów w produkcji narzędzi do pielęgnacji paznokci jest marka Solingen wykonane z niemieckiej stali nierdzewnej. Dobre do zabiegów są również cążki ze stali chirurgicznej. Głównie ze względu na to, że produkcja odbywa się zgodnie ze standardami produkcji narzędzi medycznych.  

Gdzie kupić? 

Narzędzia do wycinania skórek można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Zaletą zakupu w sklepie stacjonarnym jest na pewno możliwość dotknięcia i sprawdzenia jak pasuje do dłoni. W internecie jest wiele sklepów, które oferują produkty w różnych cenach. Przy wyborze powinno się brać po uwagę powyższe parametry, aby później nie zwracać produktu jeśli jakość nie będzie odpowiednia. Bezpiecznym zakupem są na pewno apteki i medyczne sklepy internetowe. 

Czy mogą być zapakowane w bagażu podręcznym? 

Zarówno cążki do skórek, jak i cążki do paznokci mogą być zapakowane w bagażu podręcznym oraz rejestrowanym. Należy przy tym pamiętać, że niektóre linie lotnicze mogą mieć własne warunki odnośnie produktów, które można zabierać w bagażu podręcznym. Przed wyjazdem warto sprawdzić w regulaminie linii lotniczych. 

Jakie produkty mają dobre opinie użytkowników? 

Na forum internetowym Wizaż użytkowniczki zamieszczają swoje opinie o produktach. Część z nich jest na pewno zwykłym wpisem reklamowym, jednak administratorzy forum czuwają nad opiniami pojawiającymi się od firm. Bardziej zależy im na realnych opiniach użytkowników produktów. I tak, przykładowe opinie z forum Wizaż:

“ja mam Solingen... jak dla mnie sa ok i raczej na inne nie bede wymieniac”

“A Solingenem dobrze mi się pracuje.”

“Obydwie firmy robią bardzo dobre cążki Jak dla mnie najlepsze (obie firmy testowałam  )…Poza tym pamiętajcie o patrzeniu na ostrze pod światło (czy się idealnie schodzi, bo to gwarantuje ich dłuższą żywotność)”

Poza opiniami warto korzystać z opinii najbliższych znajomych, rekomendacji innych kupujących oraz renomy sklepu, w którym mamy zamiar kupić cążki. 

Dla kogo jest dobry Solingen? 

Jak można przeczytać na forum Wizaż, cążki Solingen sprawdzają się zarówno w profesjonalnym zastosowaniu, jak i w warunkach domowych. Specjaliści z gabinetów kosmetycznych, klinik medycyny estetycznej wiedzą, że najlepsze są trwałe cążki ze stali chirurgicznej. Zazwyczaj decydują się na matową stal nierdzewną, która nie powoduje poślizgu w dłoniach. Praca takim narzędziem jest mniej męcząca i zapewnia większy komfort. W warunkach domowych zabiegów oraz mobilnych salonów kosmetycznych dobre mogą okazać się nieco tańsze cążki ze stali chirurgicznej np. producenta narzędzi medycznych. 

Dlaczego cena w sklepach medycznych i aptekach jest wyższa niż na Allegro?

Produkty w sklepach medycznych przechodzą specjalny proces weryfikacji przed wysłaniem do Klienta. Sklepy medyczne zaopatrują gabinety kosmetyczne i kliniki w profesjonalne produkty. Stąd zależy im na najwyższej jakości, nie na ilości sprzedanych produktów. Dodatkowo Klient ma pewność jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonane cążki. Ważne przy zakupie są również gwarancja oraz certyfikat. Jeśli sprzedawca na Allegro zagwarantuje wszystkie powyższe można zdecydować się na zakup. Bezpieczeństwo i własne zdrowie są najważniejsze. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium