Blog kategorie
Jakie wybrać i gdzie kupić cążki do skórek? Top 5 najlepszych porad. 0

Cążki do skórek są narzędziem kosmetycznym do wykonania podstawowego manicure. Przed przystąpieniem do wyboru odpowiedniego narzędzia (rozmiaru, modelu i marki) warto zastanowić się jak będziemy używać naszego narzędzia. Zazwyczaj cążki do skórek używa się przed nałożeniem lakieru, dokładnie oczyszczając płytkę paznokcia i wycinając skórki wokół niego. Należy wtedy złapać suchą skórkę i ciąć miarowo wzdłuż paznokcia od jednej do drugiej strony. Warto pamiętać aby nie wyciągać skórki do góry i nie odrywać. 

Zabieg usuwania skórek ma duży wpływ na wygląd naszych paznokci oraz dłoni. W przypadku krótkich i miękkich skórek w zupełności wystarczy do tego krem do pielęgnacji skórek i patyczek bambusowy. Krótkimi i zdecydowanymi ruchami wystarczy odsunąć skórki patyczkiem po złuszczeniu ich preparatem. W przypadku dużych, twardych i wrośniętych skórkach warto skorzystać ze specjalnego narzędzia kosmetycznego, czyli cążek do skórek. Jak wybrać odpowiednie cążki do domowych zabiegów lub zabiegów w salonach kosmetycznych? 

Cążki do skórek Solingen

1. Najważniejsze jest ostrze 

Przy wyborze cążek warto zwrócić uwagę na ostrze, które powinno być odpowiednio naostrzone  i wyprofilowane. Najlepiej jeśli pochodzi z niemasowej produkcji. Profesjonalne cążki są ręcznie szlifowane z dużą powtarzalnością przy zachowaniu odpowiednich standardów produkcji. 

Ile mm? Standardowa długość ostrza w cążkach do skórek to 3 mm. Im krótsze ostrze tym bardziej precyzyjne. Dłuższe ostrze sprawia natomiast, że szybciej wykonuje się zabieg usuwania naskórka na paznokciu. 

2. Materiał 

Ważnym elementem przy podjęciu decyzji o wyborze jest materiał, z którego zostało wykonane narzędzie oraz jego gęstość. Najlepsze są instrumenty kosmetyczne wykonane ze stali chirurgicznej, nierdzewnej. Pochodzenie stali powinno być niemieckie, francuskie lub japońskie. Gwarantuje to odpowiednią gęstość stali, która wpływa na odporność na nacisk podczas zabiegów. 

Światowym potentatem w produkcji profesjonalnych cążek do skórek jest Solingen, miejscowość w Niemczech, która słynie z produkcji światowej klasy narzędzi kosmetycznych. Z takich narzędzi korzystają najczęściej salony kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej i kliniki medycyny estetycznej. W domowych warunkach używa się często cążek do skórek ze stali chirurgicznej. Wszystkie powinny być certyfikowane, wielokrotnego użytku do dezynfekcji i sterylizacji.

3. Ramiona i dodatkowe elementy cążek do skórek

Standardowe cążki do skórek posiadają ramiona, które dobrze dopasowują się do dłoni. Najlepsza długość to 10 cm. Za długie narzędzie jest niewygodne, za krótkie daje niski komfort przy wykonywaniu nacisku. Siła nacisku zależy także od długości ramion narzędzia. 

Ważnym kryterium jest także element nitujący, który nie może być plastikowy lub aluminiowy, umieszczony mniej więcej w połowie ramiona. Sprężyna powinna być natomiast sprężysta. Gwarantuje to ciche i płynne działanie podczas zabiegów.

4. Z zapięciem czy bez?

Tzw. zapadka nie jest konieczna. Służy jedynie do zapięcia i ochrony przed stępieniem i skaleczeniem. Część osób preferuje te bez zapięcia, gdyż może ono czasami przeszkadzać przy wycinaniu skórek. Narzędzia bez zapięcia są zdecydowanie lżejsze i bardziej wygodne. 

5. Gwarancja producenta

Standardowo producenci cążek do skórek oferują 12 miesięcy gwarancji. Gwarancja zazwyczaj nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń spowodowanych uderzeniem lub zbyt dużą siłą nacisku. Większość klasowych narzędzi akceptuje siłę do 32N. Wtedy można być pewnym, że narzędzie będzie bezpieczne w użytkowaniu i trwałe. 

Profesjonalne cążki do skórek Solingen 3 mm 

Cążki do skórek ze stali chirurgicznej Hossa

Podsumowując, najlepsze cążki do skórek to takie, które są wykonane z materiałów ze stali chirurgicznej. Profesjonalne cążki do skórek Solingen i Hossa mogą być używane zarówno w warunkach domowych, jak i przez osoby z kwalifikacjami z zakresu kosmetologii. Cążki ze stali chirurgicznej są bardziej odporne i posiadają certyfikaty użytkowania na terenie Unii Europejskiej. Gdzie można je kupić? Kupując narzędzia w specjalistycznych sklepach otrzymujesz zapewnienie, że produkt jest najwyższej jakości. W przypadku tańszych odpowiedników możesz spróbować kupić narzędzie w drogeriach Rossmann lub Hebe lub poszukać ranking cążek np. na forum Wizaż. Warto spojrzeć także na opinie innych kupujących, jeśli zdecydujesz się na zakup w sklepie internetowym. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl