BEZPIECZNE ZAKUPY | 24 MIESIĄCE GWARANCJI | BEZPŁATNE DORADZTWO

.

Potwierdź status profesjonalisty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników), gdyż zawierają komunikaty reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy.
W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem telefonu +48 737-488-443

W celu przejścia na stronę potwierdź status profesjonalisty:

JESTEM PROFESJONALISTĄ
NIE JESTEM PROFESJONALISTĄ

Przepraszamy za ograniczony dostęp do naszej strony. Część oferowanych przez nas produktów jest skierowana do profesjonalistów z branży medycznej. Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany zakupem produktów dla klientów indywidualnych, takich jak narzędzia kosmetyczne, prosimy o kontakt z naszym zespołem pod numerem telefonu +48 737-488-443 lub adresem e-mail [email protected]

OK, ROZUMIEM
Blog kategorie

Co musisz wiedzieć o pielęgnacji stóp i paznokci?

0

Lato coraz bliżej...Twarda i zgrubiała skóra oraz nieestetyczne odciski to zmora wielu z nas. Po jesienno- zimowym okresie zastanawiamy się, jak odpowiednio zadbać o pielęgnację swoich stóp, by nienagannie prezentowały się w sandałach. W końcu kto nie chce cieszyć się gładkimi piętami i estetycznymi paznokciami? Aby ułatwić podjęcie decyzji zebraliśmy najważniejsze informacje, które pomogą w wyborze odpowiednich narzędzi kosmetycznych.

Pielęgnacja pięt. O czym pamiętać przy wyborze tarki? Jaką najlepszą wybrać i jak używać?

Przy wyborze dobrej tarki do pięt warto zwrócić uwagę na odpowiednią gradację. Wyższa wygładzi skórę naszych pięt. Niższa - usunie martwy naskórek. W ofertach sklepów internetowych można przebierać w dostępnych modelach. Dobrym pomysłem może być zakup dwustronnej tarki do pięt z dwiema gradacjami jeśli nie jesteśmy pewni jaką tarkę powinniśmy wybrać. Pierwsza strona idealnie usunie zrogowaciały naskórek mokrej i suchej skóry pięt. Z kolei druga, drobnoziarnista powierzchnia wygładzi nasze stopy. Po użyciu instrumentu pamiętajmy, by odpowiednio nawilżyć skórę pięt.

Jak usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą tarki do pięt? Na mokro czy na sucho?

Po uprzednim wymoczeniu stóp w ciepłej wodzie pierwszym krokiem, który należy wykonać  jest usunięcie martwego naskórka. W tym celu przydatna będzie tarka do pięt. Jest ona znacznie częściej wybierana przez kobiety, niż pumeks. Powodem jest wygodna rączka, która znacznie ułatwia ten proces. Należy pamiętać, aby podczas ścierania naskórka unikać nadmiernego tarcia i delikatnie przesuwać instrument po skórze. W innym przypadku otrzymamy efekt odwrotny do zamierzonego.

Usuwanie skórek paznokci. Po pielęgnacji należy pamiętać o dokładnym usunięciu skórek z paznokci u stóp. Odpowiednie cążki do skórek pomogą je dokładnie i precyzyjnie usunąć. W internecie oraz na naszym blogu można łatwo znaleźć przydatne informacje odnośnie samego wyboru odpowiednich cążek do skórek oraz gdzie kupić najlepsze cążki. W sieci istnieją rankingi cążek do skórek. Więcej informacji znajdziemy tutaj.

Skracanie paznokci. Jakie narzędzie wybrać do paznokci u stóp?

Kolejnym, ważnym krokiem przed nałożeniem lakieru jest skrócenie płytki paznokcia u stopy. Można to zrobić za pomocą takich narzędzi jak: nożyczki do paznokci używane do cienkich paznokci. Innymi narzędziami są obcinacze do paznokci i cęgi do paznokci. Obcinacze mają zastosowanie w przypadku nieco grubszych paznokci. Przydatnym narzędziem w przypadku stóp mogą być mocne obcinacze albo cęgi do paznokci, które są odpowiednie w przypadku grubszych, twardych i wrastających paznokci. Mogą być używane także do normalnych paznokci. Ich przewagą jest ostrze, które obcina praktycznie cały paznokieć w odpowiednim kształcie. W zależności od rodzaju i długości ostrzy pozwolą na skrócenie płytki paznokcia lub opracowania skórek. Na rynku znajdziemy zarówno: cęgi podologiczne przeznaczone dla lekarzy,  jak i te przeznaczone do wykorzystania w domowych warunkach. W sklepach internetowych są dostępne różne rodzaje cęgów do paznokci. Wybór odpowiednich może wiązać się z nie lada wyzwaniem. Aby podjąć właściwą decyzję trzeba zebrać najważniejsze informacje i znaleźć różnice między nimi. Wśród cęgów do paznokci wyróżniamy cęgi czołowe, boczne i do wrastających paznokci biorąc pod uwagę ustawienie ostrzy. 

Jakie cęgi do paznokci u stóp wybrać?

Wybór narzędzia powinniśmy dostosować do indywidualnych potrzeb. Poniżej pokrótce przedstawiamy najważniejsze różnice i przykładowe narzędzia. Cęgi czołowe są najczęściej wybierany rodzajem cęgów do paznokoci, które pozwalają na precyzyjne skrócenie płytki. Swoją nazwę zawdzięczają ustawieniu ostrzy - są one skierowane czołowo, u góry w poprzek ramion. Ich lekko wklęsły kształt nada naszej płytce naturalny kształt. Kupując instrument należy zwrócić uwagę, aby ostrza schodziły się ze sobą. W innym przypadku płytka paznokcia może zostać uszkodzona. Zazwyczaj posiadają system sprężynowy, umożliwiający regulowanie i stabilizowanie siły nacisku. Cęgi boczne posiadają ostrza ustawione pionowo do ramion. Są one przeznaczone do bocznego skracania paznokci wzdłuż linii palców. Sprawia to, że cały zabieg jest łatwy i szybki. Jest to szczególnie istotne w pracy podologa. W przypadku posiadania twardych i zgrubiałych paznokci zaleca się użycie cęgów do paznokci z przekładnią. Mechanizm podwójnej przekładni czy ostrze księżycowe zapewniają równomierne rozłożenie siły podczas zaciskania obcęgów. Zmniejszenie obciążenia ręki operatora sprawi, że będą wygodne i komfortowe w użyciu. Cęgi do wrastających paznokci posiadają zwężane ostrza, które są usytuowane z boku. Umożliwia to precyzyjne podcięcie wrośniętego paznokcia, a sam proces przebiega szybko. Nasze cęgi boczne do wrastających paznokci są często wyposażone w antypoślizgowe rowkowania na trzonach, co zapobiegnie przypadkowemu zacięciu skóry. 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając cęgi do paznokci?  

Decydując się na kupno cęgów powinniśmy przeanalizować szereg elementów. Aby dokonać właściwego wyboru należy zwrócić uwagę na parametry, takie jak ostrze. Powinno być naostrzone i odpowiednio wyprofilowane. Tępe lub źle wyprofilowane będzie sprzyjało rozdwajaniu się paznokci, a tego chcemy uniknąć. Należy zwrócić uwagę, czy ostrza narzędzia są równej długości. Muszą się idealnie schodzić, gdyż prześwit obniży precyzję i zwiększy ryzyko uszkodzenia struktury paznokcia. Standardowa długość ostrza wynosi od 12 do 15 mm.

Drugim elementem jest materiał, z którego zostały wykonane. Wybór odpowiedniego materiału jest niezwykle ważnym elementem. To od tego zależy czy instrument będzie mógł zostać poddany sterylizacji. Najlepszym wyborem będzie kupno cęgów wykonanych ze stali chirurgicznej nierdzewnej. Dzięki temu będą one niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia chemiczne. W ofercie sklepów znajdują się wykonane z niemieckiej stali chirurgicznej. Ich produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów. Cęgi dostępne są w dwóch wariantach: standard z klasycznej stali nierdzewnej oraz premium używanej do produkcji wyspecjalizowanych instrumentów medycznych. 

Kolejnym elementem jest odpowiedni rozmiar, który wpływa na komfort operowania narzędziem. Rozmiar cęgów, tak jak rozmiar nożyczek do skórek należy dopasować do swojej dłoni. Aby ruchy były swobodne, a nasza praca przebiegała płynnie w naszej ofercie znajdują się krótsze cążki przeznaczone dla osób o małych i drobnych dłoniach. Osoby posiadające większe dłonie powinny wybrać dłuższe narzędzie. Ważnym aspektem może być sprawdzenie certyfikatu jakości. Aby mieć pewność wysokiej jakości narzędzia warto sprawdzić, czy posiada certyfikat ISO. Normy ISO są opracowywane przez ekspertów i ustanawiają wysokie standardy, które należy spełnić. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że cęgi zostały dostosowane do wykorzystania w gabinetach medycznych. Wszystkie cęgi do paznokci stóp powinny posiadać certyfikat ISO gwarantujący bezpieczeństwo i trwałość.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium