Darmowa dostawa*
* przy zamówieniach od 300 zł
Inne produkty, które mogą Cię zainteresować

Test na koronawirusa (COVID-19) w zestawie 20 szt.

Test na COVID-19 immunologiczny płytkowy
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 780,00 zł 1780.00
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość zestaw

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: TE001

Opis

Test na koronawirusa COVID-19 IgM/IgG Antibody Test (Colloidal Gold) to test immunologiczny typu "lateral flow" wykorzystywany do jednoczesnego wykrywania oraz różnicowania przeciwciał IgG oraz IgM przeciw COVID-19 w ludzkiej surowicy, osoczu lub krwi pełnej. Test na COVID-19 IgM/IgG Antibody Test (Colloidal Gold) stanowi pomoc w procesie diagnozowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 w połączeniu z występowaniem objawów klinicznych oraz wynikami innych badań laboratoryjnych. Wyniki służą wykryciu przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Przeciwciała IgM przeciw SARS-CoV-2 można zazwyczaj wykryć we krwi kilka dni po pierwszym zarażeniu, chociaż ich poziom w toku zakażenia nie został dobrze opisany. Przeciwciała IgG przeciw SARS-CoV-2 są wykrywalne później od momentu zakażenia. Dodatnie wyniki zarówno dla IgG, jak i IgM mogą być obecne po zakażeniu i mogą wskazywać na ostre lub przebyte niedawno zakażenie.

Parametry produktu

 • test na obecność przeciwciał immunochromatograficzny COVID-19
 • 1 opakowanie (20 szt.)
  • Zawartość saszetki: Kaseta testowa, środek osuszający.
  • pipeta kapilarna o pojemności 10 μl
  • Bufor próbki (5ml) w buteleczce, umożliwiający wykonanie 20 testów
  • Instrukcja wykonania testu.

Zalety badania na obecność przeciwciał za pomocą testu na koronawirusa COVID 19

 1. Wyższa wydajność: Szybka praca na dużą skalę w trybie wsadowym sprawia, że czas wykrywania jest krótszy niż w przypadku wykrywania kwasów nukleinowych, dzięki czemu jest to skuteczna metoda wstępnych badań przesiewowych, przeprowadzanych na dużą skalę;
 2. Niższy koszt: W porównaniu z wykrywaniem przy pomocy skanowania TK oraz wykrywania kwasów nukleinowych, produkt cechuje niewątpliwa przewaga cenowa;
 3. Najniższe ryzyko zakażenia: Zmniejszone ryzyko ekspozycji w trakcie pobierania próbek z układu oddechowego;
 4. Podwójne badania w znacznym stopniu wpływają na tempo diagnozowania: Jednoczesne wykrywanie kwasów nukleinowych wspomaga dalszy wzrost tempa wykrywania nowych zakażeń koronawirusem.

Zalety łączonego wykrywana IgG i IgM

Przeciwciała IgM dodatnie można wykorzystać jako diagnostyczny wskaźnik ostrego zakażenia; IgG pojawia się później niż IgM. Znaczący wzrost wskazuje na niedawno przebyte zakażenie, natomiast znaczący spadek wskazuje, że pacjent znajduje się w późnej fazie zakażenia; Jednoczesne określenie poziomu IgG i IgG może poprawić wskaźnik diagnozowania.

Ważne

 1. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 2 ~ 30°C, chronić przed światłem.
 2. Po otworzeniu opakowania wewnętrznego, pasek testowy ulegnie uszkodzeniu z powodu pochłaniania wilgoci. Należy go wykorzystać w ciągu 1 godziny.
 3. Test jest ważny przez 18 miesięcy.
 4. Wyniki testu są ważne w ciągu przez co najmniej 4 godziny po otwarciu odczynnika.

Ograniczenia

 • Należy ściśle przestrzegać wytycznych zamieszczonych w punktach Procedura testu oraz Interpretacja wyniku testu podczas wykonywania testu na obecność przeciwciał przeciw SARS-CoV-2 w surowicy, osoczu lub krwi pełnej pochodzącej od poszczególnych pacjentów. Nieprzestrzeganie procedury może prowadzić do uzyskania niedokładnych wyników.
 • Próbkę należy przebadać w laboratorium spełniającym pewne warunki po wykonaniu testu prywatnie. Ze wszystkimi próbkami i materiałami wykorzystanymi w procesie badania należy postępować zgodnie z praktyką laboratoryjną w diagnozowaniu chorób zakaźnych.
 • Działanie testu COVID-19 IgM/IgG Antibody Test (Colloidal Gold) ogranicza się do ilościowego wykrywania przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 w ludzkiej surowicy, osoczu i krwi pełnej.
 • Jeśli ilość przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 obecnych w próbce znajduje się poniżej granicy wykrywalności testu lub gdy wykrywane przeciwciała nie występują w organizmie pacjenta w etapie choroby, w którym została pobrana próbka, wynik może być ujemny.
 • Niektóre próbki zawierające wyjątkowo wysoki poziom przeciwciał heterofilnych lub czynnika reumatoidalnego, mogą mieć wpływ na spodziewane wyniki.
 • Wyniki uzyskane w wyniku przeprowadzenia niniejszego testu należy interpretować wraz z wynikami innych procedur diagnostycznych i klinicznych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Do profesjonalnego stosowania wyłącznie w diagnostyce in vitro.
 • Nie używać ponownie.
 • Nie używać, jeśli zgrzew saszetki lub opakowanie jest uszkodzone.
 • Nie używać po upływie daty ważności widocznej na saszetce.
 • Nie mieszać ani nie wymieniać poszczególnych próbek.
 • Nosić odzież ochronną taką, jak fartuch laboratoryjny, rękawiczki jednorazowe oraz ochrona oczu podczas pracy z materiałami potencjalnie zakaźnymi oraz w trakcie wykonywania testu.
 • Po wykonaniu testów, dokładnie umyć ręce.
 • Na obszarze, na którym wykonywana jest praca z próbkami i zestawami nie wolno jeść, pić ani palić tytoniu.
 • Rozlane płyny należy dokładnie wyczyścić przy pomocy środka dezynfekującego.
 • Wszystkie próbki należy traktować jako potencjalnie zakaźne. Należy przestrzegać środków ostrożności mających związek z zagrożeniem mikrobiologicznym w tracie wykonywania testów.
 • Wszystkie próbki i wykorzystane wyroby należy wyrzucić do odpowiedniego pojemnika na odpady skażone biologicznie. Utylizacja i postępowanie z materiałami niebezpiecznymi powinny przebiegać zgodnie z przepisami miejscowymi, krajowymi lub regionalnymi.
 • Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Jak do tej pory opisano siedem rodzajów ludzkich koronawirusów (HCo V), które wywołują choroby układu oddechowego u ludzi: HCoV-229E, HCoV-OC43, SARS-CoV, HCoV-NL63, HCoV-HKU1, MERS-CoV i SARS-CoV-2 to ważne patogeny powodujące zakażenia układu oddechowego u ludzi. Stwierdzono, że spośród nich wirus SARS-CoV-2 powoduje wirusowe zapalenie płuc, którego ogólnoustrojowe objawy kliniczne obejmują: gorączkę, przemęczenie, suchy kaszel, duszności, itp., które mogą szybko rozwinąć się w ostre zapalenie płuc, niewydolność oddechową, zespół ostrej niewydolności oddechowej, wstrząs septyczny oraz niewydolność wielonarządową, poważne zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej na tle metabolicznym, itp., które mogą nawet zagrażać życiu.

Test immunologiczny COVID-19 IgM/IgG Antibody Test (Colloidal Gold)) do kupienia na platformie medycznej online Instrumedic jest przeznaczony do jakościowego wykrywania przeciwciał wskazujących na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i może być stosowany jako pomoc w procesie diagnozowania zakażenia SARS-CoV-2. Test na koronawirusa można wykonać w domu (domowy, test apteczny) albo w firmie przy odpowiednim przestrzeganiu zalecanych procedur zawartych w instrukcji.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Produkty, które mogą Cię zainteresować
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium